Jak powstają spodnie Snickers Workwear

Snickers Workwear - Polska

Produkcja wytrzymałych, funkcjonalnych i ergonomicznych spodni oferujących ponadprzeciętny komfort pracy jest jednym z podstawowych wyzwań dla marki Snickers Workwear. Aby osiągnąć ten cel niezbędne jest posiadanie dużego doświadczenia, dbałości o szczegóły oraz oczywiście wykwalifikowanych i pełnych pasji pracowników.

DROGA DO perfeKCJI

Czy zdajesz sobie sprawę, że do produkcji jednej pary spodni FlexiWork Snickers Workwear potrzeba 64 szt. wykrojów, 6 rodzajów tkanin i 46 różnego typu akcesoriów? To nie wszystko. Aby uszyć spodnie potrzeba 40 000 ściegów i 122 minut. To brzmi nieco skomplikowanie, nieprawdaż?

5 pytań do eksperta

Aby dowiedzieś się więcej o konstrukcji spodni roboczych porozmawialiśmy z Margaritą Kleinhofa, Senior Product Developer, która zna ten temat w szczegółach.

Czy możesz zdradzić, jak wykonywane są spodnie Snickers Workwear?

Każda chwila szycia pary spodni jest wynikiem wielu lat zdobywania doświadczenia. Przywiązujemy dużą wagę do każdego szczegółu. Każdy mały element jest dobierany w taki sposób, aby stworzyć produkt, który zapewni znakomity komfort. Na przykład, nas spodnie FlexiWork składają się z 64 elementów, 6 rodzajów tkanin i 46 typów akcesoriów jak np. guziki, pętle narzędziowe i etykiety. Do ich zebrania w całość potrzeba 184 etapów produkcyjnych, 122 minut czasu produkcji, 59.19 metrów linii cięć i 40 000 ściegów.

How Snickers Workwear trousers are made

64 elementy w jednej parze, dlaczego tak wiele?

Ponieważ ciało ludzkie jest złożone. Aby móc zaoferować maksymalną swobodę poruszania się i zminimalizować ograniczenia wynikające z noszonego materiału, potrzebujemy zarojektować krój, który będzie podążał za ruchem ciała, bez względu na wybrany rozmiar, czy styl. Chcemy ponadto zmaksymalizowć funkcjonalność spodni np. w zakresie przegródek kieszeniowych - jedna para spodni może mieć np. 16 miejsc w kieszeniach do rozmieszczenia różnych elementów.

Co powiesz natemat wyboru materiałów, nici i szwów?

Bez wątpienia mają ogromny wpływ na produkt, zwłaszcza na poczucie komfortu. Zawsze np. rozważamy kilka opcji tkanin i testujemy je przed rozpoczęciem produkcji pojedynczo, jak i w połączeniu z innymi materiałami. Tkanina jaką wybierzemy, ma wpływ na rodzaj zastosowanej nici. Posiadamy specyfikacje dla wszystkich rodzajów stosowanych przez nas szwów, jak również szczegółowe procedury szycia. Na przykład wykonując rygle, których używany m.in. do wzmocnienia kieszeni lub utrzymywania nakolanników w prawidłowym położeniu, stosujemy się do kilku zasad, aby nie uszkodzić materiału i mieć pewność, że dobrze się układa.

"To praca zespołowa będąca kombinacją wykwalifikowanych pracowników, ogromnej wiedzy i rozległego doświadczenia."

Czy wybrór rozmiaru spodni ma znaczenie?

Ma to ogromne znaczenie zarówno jeżeli chodzi o komfort, jak i wyrzymałość. Jeśli chcesz, aby spodnie starczyły na długo, istotny jest dobór właściwego rozmiaru i typu, który będzie pasował do Twojego ciała i rodzaju wykonywanej pracy. Rozmiar ma wpływ także na ergonomię jak np. umiejscowienie nakolanników i kieszeni. Para spodni, która jest optymalnie dopasowana, nie będzie Cię ograniczała podczas pracy, wręcz przeciwnie, będzie podążać za ruchem ciała w każdej pozycji.

Jaki więc “sekret” stoi za dobrą parą spodni?

Według mnie sekret polega na tym, że to coś więcej niż proste połączenie kawałków materiału. Jest to praca zespołowa będąca kombinacją kwalifikacji pracowników, ogromnej wiedzy i bogatego doświadczenia. Dobra para spodni jest rezultatem pozytywnej energii włożonej w proces ich powstania. Ale nie ma jednej recepty na "perfekcyjną parę spodni" - wszystkie style są unikatowe.

PROFIL Margarita Kleinhofa

Stanowisko: Senior Product Developer w Snickers Workwear.
Rodzina: mąż i dwie córki. “Mój mąż jest stolarzem, co jest istotne, ponieważ może być zarówno użytkownikiem, jak i doradcą w mojej pracy.”
Zamieszkanie: Tukums, Łotwa, w bliskiej odległości od zakładu produkcyjnego Snickers Workwear.
Doświadczenie: w przemyśle tekstylnym pracuje od 1990. Zaczynała jako inżynier/technolog w niewielkich zakładach odzieży roboczej. W Snickers Workwear od 2003 - najpierw na stanowisku księgowej, a następnie jako technolog d/s produkcji, technolog odzieżowy i kierownik d/s jakości.

Spodnie robocze serii 6.

Znajdź właściwy rozmiar

Mamy różne rozmiary dla naszych spodni serii 3. i 6. Wypróbuj nasz kalkulator rozmiarów, aby znaleźć rozmiar, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Tabela rozmiarów Snickers Workwear (pdf, 572 kB)

Kalkulator rozmiarów

Zapytaj nas