Pokonaj wiatr

Snickers Workwear - Polska

Uwaga na wiatr. Nawet w przypadku suchego dnia i przejrzystego nieba wiatr sprawia, że odczuwana temperatura jest dużo niższa - co wpływa negatywnie na Twoją ciepłotę ciała i komfort. Jednakże właściwy typ wiatroodpornego ubrania roboczego może zapewnić Ci utrzymanie ciepła.

TWÓJA ODZIEŻ ROBOCZA NA WIETRZNE WARUNKI

Tak jak występują różne warunki pogodowe, tak różne czynniki należy wziąć pod uwagę ubierając się do pracy w wietrzny dzień. W zależności od pory roku możesz mieć potrzebę nałożenia bielizny, aby zachować ciepło lub drugiej warstwy, która zapewni odprowadzanie wilgoci. A może wygodniej będzie mieć również kurtkę wierzchnią, którą w razie lepszych warunków można zdjąć? Oczywiście także czas pracy jest kluczowy. Im dłuższę są zmiany, tym większe wymagania stoją przed technologią przeciwwiatrową używaną w odzieży. Ciepłota Twojego ciała również odgrywa ważną rolę w zachowaniu komfortu. Kwestia właściwego ubioru uzależniona jest od Twojego typu zadań - czy będzie to mniej, czy bardziej intensywna praca.

Lekka kurtka przeciwwiatrowa

Zapomnij o wietrze. Załóż naszą bardzo lekką kurtkę, którą możesz zawsze zmieścić w swojej kieszeni. Idealnie uzupełni ona polar lub sweter w wietrznych warunkach. Trwała, wodoodporna i zawsze pod ręką. Posiada regulację w pasie i wewnętrzne mankiety zwiekszające ochronę przed wiatrem.

1900 Wiatrówka LiteWork

RZECZYWISTA temperaturA I temperaturA ODCZUWALNA

Ubieranie się do pracy w wietrzną pogodę może być trudne, gdyż wiatr sprawia, że odczuwalna temperatura wydaje się niższa niż pokazywana na termometrze. Dlatego ważne jest, aby mieć świadomość różnicy pomiędzy temperaturą rzeczywistą a odczuwalną. Dla przykładu jeśli na zewnątrz jest 0°C, a wiatr wieje z prędkością 10 m/s odczuwalna temperatura wynosi -7°C. Jeśli jest +10°C a prędkość wiatru wynosi 18 m/s temperatura, którą odczuwamy to +5°C. Innymi słowy, wiatr sprawia, że może wystąpić duża różnica w doborze odpowiedniej odzieży roboczej względem warunków bezwietrznych.

Wiatroodporny to nie to samo co niewentylowany

Podobnie jak w odzieży przeciwdeszczowej, oddychalność odzieży roboczej jest kluczowa dla zachowania Twojej wygody, nawet podczas wietrznych warunków. To może wydawać się sprzeczne, że ubranie nie powinno przepuszczać wiatru, ale powinno być oddychalne. Ale tak dokładnie jest. Podczas ciężkiej pracy odzież powinna odprowadzać wytworzoną wilgoć, abyś czuł się komfortowo. Przyzwyczaj się zwracać uwagę na parametry oddychalności swoich ubrań, aby mieć pewność, że zapewnią optymalną wentylację Twojego ciała.

Wiatroszczelność - jak to działa

Istnieje kilka sposobów na wiatroszczelną odzież, która ograniczy ochłodzanie ciała. Aby zapewnić maksymalną ochronę przed wiatrem tkaniny mogą być powlekane, laminowane lub można zastosować oddzielną membranę (np. Windstopper®).

Odzież zabezpieczająca przed wiatrem może zapewnić doskonałą wentylację nawet podczas trudnych zadań. Dla zwiększenia komfortu wiele z naszych wiatroszczelnych produktów posiada wysoki kołnierz, chroniący szyję i kark przed dokuczliwym wiatrem.

Dowiedz się więcej ↓

Pozostań suchy podczas deszczu

Utrzymanie komfortowej suchości w deszczu, jest tym co decyduje o wyborze rodzaju odzieży przeciwdeszczowej do pracy. Wybór zależy od tego, jak intensywnie pracujesz i jak długo pracujesz w deszczu bez przerwy.

Podczas ciężkich zadań, oddychające tkaniny są kluczowe dla optymalnego wentylowania ciała. Im dłuższy jest czas Twojej pracy, tym ostrzejsze są wymagania dotyczące technologii przeciwdeszczowych stosowanych w odzieży.

Dowiedz się więcej o pozostawaniu suchym podczas deszczu

Pokonaj zimno

Ubrać się ciepło, gdy jest zimno jest łatwo. Ale ubrać sie prawidłowo wymaga więcej uwagi, bo każda intensywna aktywność fizyczna wywołuje pocenie. Później, kiedy jest mniejsza lub ustaje, wilgoć stworzona przez organizm wywołuje chłód, który może skutkować nieprzyjemnymi dreszczami.

To, czego potrzebujesz, to zaawansowana wentylacja oraz zdolność do kontrolowania i regulowania ciepła Twojego organizmu. To jest dokładnie to, co zyskujesz ubierając się 3-warstwowo ze Snickers Workwear - zapewnienie wyjątkowej funkcjonalności i komfortu pracy.

Dowiedz się więcej o utrzymaniu ciepła w zimnie

Zapytaj nas