Trzy kroki do utrzymania ciepła podczas chłodu

Snickers Workwear - Polska

Ubrać się ciepło, gdy jest zimno nie jest zbyt trudno. Jednak gdy trzeba pracować w mroźnych warunkach, dobór właściwego ubioru wymaga starannego przemyślenia. Intensywna i ciężka praca zawsze wiąże się bowiem z poceniem.

Natomiast kiedy zwalniamy tempo, pot ochładza się i zaczynamy marznąć. W takiej sytuacji niezbędny jest zaawansowany system wentylacji oraz możliwość kontrolowania i regulowania temperatury ciała.

Naszą radą jest zakładanie 3 warstw ubrań, co zapewni ochronę przed chłodem i wilgocią oraz poczucie komfortu.

1. Pozostać suchym to pozostać ogrzanym

Pierwsza warstwa - odprowadzanie wilgoci

Pierwsza warstwa jest kluczowa, aby utrzymać suchość ciała i zapewnić odpowoednią wentyalcję. Dlatego wszystkie produkty z naszego asortymentu bielizny są bezszwowe, wygodne i znakomicie dopasowują się do ciała. W zależności od poziomu aktywności fizycznej oferują różny poziom wentylacji i ogrzewania. Zapoznaj się z naszą kolekcją bielizny termoaktywnej serii FlexiWork, Flexi-Work Merino lub LiteWork 37.5® z aktywnym odprowadzaniem wilgoci.

Bielizna w technologii 37.5®

Bielizna z niezwykle szybkoschnącej tkaniny - w czasie nawet pięciokrotnie krótszym niż w przypadku podobnych materiałów - gwarantuje maksymalny komfort pracy wynikający z utrzymania świeżości i skutecznej ochrony ciała przed wilgocią. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii aktywnych cząstek naturalnego węgla kokosowego pochłania również wszelkie niepożądane zapachy.

Bielizna w technologii 37.5®

Bielizna wełniana FlexiWork

Wyjątkowe ciepło wełny w połączeniu z zaawansowanym krojem - doskonała pierwsza warstwa do prac w niskich temperaturach lub gdy poziom aktywności jest zmienny. Zaprojektowana z myślą o doskonałej wentylacji i izolacji. Ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Dowiedz się więcej o produktach

Bielizna FlexiWork

Zaawansowane wzornictwo łączące optymalną kombinację wentylacji, ciepła i ochrony - dzięki czemu możesz zachować najlepszą wydajność. Innowacyjna i szybkoschnąca tkanina elastyczna, która odprowadza pot i wilgoć z dala od skóry. Dodatkowa wentylacja w najważniejszych miejscach.

Dowiedz się więcej o produktach

2. Zatrzymaj ciepło przy ciele

Druga warstwa - izolacja

Przewiewne materiały doskonale nadają się na ubrania drugiej warstwy. Nasza odzież została zaprojektowana tak, aby zapewniała izolację poprzez stworzenie warstwy powietrza wokół ciała, która zapewni utrzymanie ciepła. Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą ubrań drugiej warstwy wykonanych z mikropolaru, polaru, czy tkanin pikowanych.

Ciepła bluza polarowa z kapturem

Nowoczesna bluza z kapturem z siatkowego polaru zapewniająca wentylowanie i modny wygląd. Posiada zapinaną na suwak, wodoszczelną kieszeń na piersi.

Szczotkowana strona wewnętrzna zapewnia utrzymanie ciepła i komfortu, a otwory na kciuk w mankietach utrzymują rękawy na miejscu.

8041 Bluza polarowa z kapturem FlexiWork

Pulower wełniany

Prawdziwe ciepło i przyjemna druga warstwa. Wełniany sweter z krótkim zamkiem i wzmocnieniami na rękawach. Skutecznie pochłania wilgoć i oddycha dając komfort właściwy czystej, naturalnej wełnie.

Pochlania nieprzyjemne zapachy, dlatego może być noszony przez dłuższy czas bez konieczności prania. Ogrzewa nawet po zawilgoceniu.

2905 pulower wełniany

3. Warstwa ochronna przed ekstremalna pogodą

Trzecia warstwa - ochrona wierzchnia

Ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz jest zewnętrzna warstwa niezawodnie chroniącą przed wodą i wiatrem. Wybierz odzież, która jest wodoodporna i oddychająca, a jednocześnie mocna i trwała, która zapewni suchość, ciepło i wygodę podczas ciężkiej pracy w trudnych warunkach pogodowych.

Wodoszczelna kurtka typu shell

Nieważne strugi deszczu. Zachowaj komfort i znakomitą swobodę ruchu pracując w przeciwdeszczowej, rozciągliwej, 3-warstwowej kurtce z klejonymi szwami.

Wysunięte, górne końcówki rękawów zapewniają ochronę bez ograniczania możliwości chwytu, a przedłużony tył zabezpiecza dół pleców w każdej pozycji roboczej.

1300 Kurtka przeciwdeszczowa FlexiWork

Ocieplana kurtka wodoszczelna

Don’t compromise, stay both warm and dry in this great-fitting jacket suitable for craftsmen. Thick 3D mesh lining at the back retains air to increase insulation, warmth and comfort. Fleece-lined, wind-protective high collar and inner elastic cuffs with thumbholes to keep you warm and comfortable.

1102 AllroundWork, Waterproof 37.5® Insulated Jacket

Ocieplające akcesoria

Nie zapomnij o głowie

Powiedzenie "zachowaj zimną głowę" nie powinno być brane dosłownie. W rzeczywistości jest o wiele lepiej mieć głowę ciepłą i ogrzaną.

Kurtka z kapturem jest dobrym pomysłem, tylko nie zapomnij mieć ze sobą jeszcze czapki lub czapki z daszkiem. Szczególnie kiedy spada temperatura.

Ochroń czapką swoją głowę

Wykonaj dobrze pierwszy krok

Bez względu na środowisko pracy w naszej nowej linii skarpet znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Na przykład skarpety łączące wełnę merynosową i mocne włókna Cordura® dla osiągnięcia jednocześnie komfortu i wysokiej trwałości. I nie przegap skarpet z materiału wykonanego w technologii 37.5®, które zapewniają doskonałe odprowadzanie wilgoci i poczucie suchości stóp.

Dowiedz się więcej o naszych skarpetach

Ochroń swoje dłonie

Różne rodzaje rękawic pasują do różnych prac. Ale najważniejsze jest, aby wybrana para pasowała do Twoich rąk.

Nasze rękawice Weather przeznaczone są do prac w ciężkich, zimowych warunkach. Zaawansowane materiały zapewniają większą przyczepność i chwyt nawet w mokrych, zimnych i śliskich warunkach. To rękawice, które ogrzeją i ochronią Twoje dłonie niezależnie od pogody w jakiej pracujesz.

Dowiedz się więcej o naszych rękawicach Weather

Jak ubrać się warstwowo

 • Pierwsza warstwa - pozostań suchy, aby utrzymać ciepło

  9409 Kalesony LiteWork 37.5®, bezszwowe
  9418 T-shirt LiteWork 37.5® - długi rękaw, bezszwowy
  9217 Skarpety LiteWork 37.5®

  Bielizna Snickers Workwear
 • Druga warstwa - utrzymaj ciepło wewnątrz

  9435 Pulower Micro Fleece
  9434 Kalesony Micro Fleece
  9217 Skarpety LiteWork 37.5®

  Bielizna Snickers Workwear
 • Trzecia warstwa - ochrona przed warunkami atmosferycznymi

  6901 Spodnie przeciwdeszczowe AllroundWork
  1303 Kurtka przeciwdeszczowa AllroundWork
  9024 Czapka polarowa FlexiWork. elastyczna
  9574 Rękawice Precision Protect

  Bielizna Snickers Workwear

Dowiedz się więcej ↓

Zimno? Gorąco? Mokro? Wietrznie?

Jedno jest pewne: nie możesz zmieniać pogody. Jednakże sama pogoda zmienia się z sezonu na sezon, a czasami nawet z godziny na godzinę. Stawia to ekstremalne wymagania przed Twoją odzieżą roboczą.

Pokonaj zimno

Ubrać się ciepło, gdy jest zimno jest łatwo. Ale ubrać sie prawidłowo wymaga więcej uwagi, bo każda intensywna aktywność fizyczna wywołuje pocenie. Później, kiedy jest mniejsza lub ustaje, wilgoć stworzona przez organizm wywołuje chłód, który może skutkować nieprzyjemnymi dreszczami.

To, czego potrzebujesz, to zaawansowana wentylacja oraz zdolność do kontrolowania i regulowania ciepła Twojego organizmu. To jest dokładnie to, co zyskujesz ubierając się 3-warstwowo ze Snickers Workwear - zapewnienie wyjątkowej funkcjonalności i komfortu pracy.

Dowiedz się więcej o utrzymaniu ciepła w zimnie

Oszukaj wiatr

Gdy wiatr zaczyna wiać lepiej uważaj. Bo nawet jeśli jest suchy i słoneczny dzień, wiatr sprawia, że temperatura może drastycznie i gwałtownie spaść. Jeśli jednak wybierzesz odpowiedni rodzaj nieprzewiewnej odzieży roboczej zachowasz ciepło i komfort.

Wybór zależy od tego, jak intensywnie pracujesz i jak długo pozostajesz na zewnątrz. Podczas ciężkiej pracy, oddychający materiał jest kluczowy dla potrzeb wentylowania ciała. Im dłuższa jest Twoja zmiana, tym ostrzejsze powinny być wymagania dotyczące technologii wiatroodporności stosowanej w odzieży.

Dowiedz się więcej o zabezpieczeniu przed wiatrem

Pozostań suchy podczas deszczu

Utrzymanie komfortowej suchości w deszczu, jest tym co decyduje o wyborze rodzaju odzieży przeciwdeszczowej do pracy. Wybór zależy od tego, jak intensywnie pracujesz i jak długo pracujesz w deszczu bez przerwy.

Podczas ciężkich zadań, oddychające tkaniny są kluczowe dla optymalnego wentylowania ciała. Im dłuższy jest czas Twojej pracy, tym ostrzejsze są wymagania dotyczące technologii przeciwdeszczowych stosowanych w odzieży.

Dowiedz się więcej o pozostawaniu suchym podczas deszczu

Zapytaj nas