MARC ISELIN

Pochodzący ze Szwajcarii Marc Iselin od zawsze uwielbiał narty. Reprezentował swój kraj zarówno na igrzyskach olimpijskich, jak i zawodach Pucharu Świata. Obecnie prowadzi własną firmę produkującą narty, deski snowboardowe i meble w miejscowości Dietikon znajdującej się niedaleko Zurychu.

Dbałość o szczegóły

Budowniczy z proekologicznymi ambicjami

Jesteśmy w starej kamienicy wapiennej w miejscowości Kastlösa na wyspie Öland, drugiej co do wielkości szwedzkiej wyspie, która znajduje się na Morzu Bałtyckim, tuż przy wybrzeżu Småland. Na poddaszu Hanna Nilsson formuje cegłę z gliny. Jako niedawna absolwentka architektury Hanna Nilsson marzyła o zwiększeniu poziomu proekologiczności branży budowlanej. I właśnie tak się stało. Ale nie w taki sposób, w jaki sobie wyobrażała.

Hanna Nilsson - wywiad

"Dumbledore świata mebli"

Greg McGeough to człowiek, który stoi na czele Barrell & Gunn, irlandzkiej firmy meblowej, która stworzyła własną niszę, dzięki połączeniu XVII-wiecznej japońskiej technologii i klasycznego amerykańskiego stylu przemysłowego..

Greg McGeough - wywiad

Test nowych spodni do prac podłogowych

Jesteśmy dumni mogąc zaprezentować nasze nowe spodnie do prac podłogowych, które oferują znakomitą swobodę ruchu i wytrzymałość. Rozmawialiśmy z jedną z osób biorących udział w ich testowaniu w czasie tworzenia produktu.

Tord Modig - wywiad

Z pasją do równania i równości

Julia Schaffer Flemk jest glazurnikiem oraz pasjonatką równych szans kobiet w branży budowlanej. Walka o tę kwestię zwróciła na nią uwagę mediów, pomogła jej w uzyskaniu dotacji oraz tak zwiekszyła liczbę nowych zleceń, że z części z nich musi rezygnować.

Julia Schaffer Flemk - wywiad

ÅRE TIMMERHUS

Zima w szwedzkim Åre jest długa i zimna. Mimo to Isak Stålenhag i jego współpracownicy z Åre Timmerhus pracują na świeżym powietrzu przez cały rok i budują domy z bali drewnianych. Aby móc działać w warunkach, kiedy temperatura spada nawet do -30 stopni, należy koniecznie zadbać o właściwy ubiór..

Poznaj Åre Timmerhus'em

Oszczędź swoje kolana

Poznajcie mechanika Björn'a Ödén'a.

Zużyj swoje nakolanniki, a nie kolana

Klasyka, na której można polegać

Poznajcie Jörgen'a Olsson'a, mechanika i partnera w GIAB.

Ulubione spodnie robocze

-40­°C? Zwykły dzień pracy

Zimno i wiatr smaga Twoją twarz. Gdzieś tam na arktycznym pustkowiu wędruje głodny niedźwiedź polarny. To tutaj Rune Ryen i jego współpracownicy pracują w najbardziej wysuniętym na północ miejscu świata. Nosząc kominiarki i okulary ochronne, modernizują miasteczko przy kopalni węgla na obrzeżach Arktyki.

Odzież robocza na arktyczne pustkowia