Prestiżowa nagroda za design dla Hultafors Group

Snickers Workwear - Polska

Trzem modelom rękawic z nowego konceptu Snickers Workwear Left & Right Gloves (Lewe & Prawe Rękawice) międzynarodowe jury przyznanło nagrodę Red Dot Design. W silnie obsadzonym konkursie rękawice Specialized Tool, Specialized Impact i Power Grip otrzymały wyróżnienie za doskonały design i funkcjonalnośc.

Snickers Workwear red dot design award news- Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z tej nagrody. Kosztowała nas ona wiele pracy, powiedział Joakim Hedelin, Director New Business w Hultafors Group. Wyróżnienie w konkursie Red Dot jest uważane za najbardziej prestiżową nagrodę za design na świecie. Znak Red Dot jest symbolem innowacji, funkcjonalności i jakości. W tegorocznej edycji konkursu oceniano 4.815 produktów od niemal dwóch tysięcy producentów z 53 krajów.

- Ta nagroda pokazuje, że znacząco wyróżniamy sie pośród międzynarodowej konkurencji, dodał Joakim Hedelin. Naszą drogą do sukcesu jest nieustanne kwestionowanie starych prawd, w celu poprawy codziennego życia rzemieślników.

Nagrodzone rękawice są częścią nowego konceptu Snickers Workwear, ktory rewolucjonizuje sposób sprzedaży i kupna rękawic roboczych. Lewe & Prawe rękawice (Left & Right Gloves) są sprzedawane na sztuki ponieważ zazwyczaj rekawice zużywają się w rożny sposób i w różnym czasie. Jedna rękawica zazwyczaj zużywa się szybciej, podczas gdy druga może być jeszcze w całkiem dobrym stanie. Teraz nie jest konieczna jednoczesna wymiana obu sztuk. Idea Lewych & Prawych rękawic odnosi się również do różnych potrzeb lewej i prawej dłoni podczas wykonywania danej pracy. Różne zadania stwarzają rozmaite wymagania dla rękawicy prawej i lewej w zakresie np. ochrony i dopasowania.

- Kiedy zdecydowaliśmy się na stworzenie nowych rękawic roboczych dla rzemieślników przeanalizowaliśmy w jaki sposób pracują nimi i jak ich używają, powiedziała Cecilia Bergsten, Product Developer w Hultafors Group. W ten sposób stworzyliśmy produkty z unikatowym dopasowaniem i optymalną funkcjonalnością do każdego zadania. Fakt, że innym uznanym designer'om również się one podobają jest dla nas bardzo satysfakcjonujące, dodała Cecilia Bergsten.

Specialized Tool, nr art: 9597 / 9598
Specialized Impact, nr art: 9595 / 9596
Power Grip, nr art: 5957 / 9558

Opublikuj 31 maja 2014.

Zapytaj nas