Snickers Workwear wykorzystuje bawełnę BCI i odzyskiwany poliester

Snickers Workwear - Polska

Snickers Workwear robi kolejny zielony krok naprzód wprowadzając produkty Vision, które wykonane są z bawełny BCI (Better Cotton Initiative) i poliestru pochodzącego z recyklingu.

"W Snickers Workwear nieustannie pracujemy nad tym, aby nasza działalność była bardziej zrównoważona względem środowiska - mówi Maria Schartau, koordynator ds. CSR Snickers Workwear. „Już od dawna oferujemy mocne, trwałe ubrania, które zmniejszają zużycie zasobów, a teraz podejmujemy dalszy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, wprowadzając odzież wykonaną z bawełny BCI (Better Cotton Initiative) oraz poliestru pochodzącego z recyklingu. Zrównoważony rozwój to niekończąca się podróż, i jest to nasz kolejny wkład, abyśmy stawali się jeszcze bardziej proekologiczni."

Koncepcja Vision

Na wiosnę/lato 2019 uzupełniamy nasz asortyment o dwa produkty typu Vision wykonane z bawełny BCI i odzyskanego poliestru: spodnie 6270 Vision AllroundWork+ z workami kieszeniowymi oraz kurtkę 1570 Vision AllroundWork. Naszą ambicją w nadchodzących sezonach jest poszerzenie oferty produktów o niższym wpływie na klimat.

Bawełna BCI

Better Cotton Initiative (BCI) to największy na świecie program zrównoważonego rozwoju dotyczący bawełny. Ma on na celu poprawę warunków globalnej produkcji bawełny dla ludzi, którzy tym się zajmują, jak również dla środowiska, w którym jest uprawiana.

Odzyskiwany poliester

Spodnie robocze Vision wykonane są z poliestru pozyskanego z recyklingu. Używając materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanej odzieży roboczej Snickers Workwear redukuje emisję dwutlenku węgla bez uszczerbku dla wytrzymałości lub jakości produktów.

Opublikuj 17 maja 2019.

Zapytaj nas