Zaczęło się od rozzłoszczonego elektryka

To, co z początku było wizją zaledwie jednego człowieka – wynieść właściwości ubioru roboczego na całkiem nowy poziom – zapewniło marce Snickers Workwear stałe miejsce w historii odzieży roboczej.

Snickers Workwear powołał do życia rzemieślnik Matti Viio. Pewnego dnia w 1975 roku Matti stracił cierpliwość: jego ubiór do pracy nie był dobrze dopracowany. „Jeśli ma być tak, jak sobie tego życzę, to muszę zadbać o to sam” — stwierdził jakiś czas później, po czym rzucił swoją dotychczasową pracę, by zacząć projektować własną gamę odzieży roboczej.

Matti obserwował w swoim otoczeniu dynamiczny rozwój narzędzi i metod pracy. Jednak ówczesna odzież nie spełniała nawet podstawowych wymagań w zakresie wytrzymałości, przystosowania do nowoczesnych maszyn czy swobody ruchów. Toteż Matti przyjął sobie za cel dowieść, że rzemieślnicy i inny pracownicy fizyczni zasługują na poszanowanie nie mniej niż inne grupy społeczne.

Matti był Szwedem pochodzenia fińskiego – a zatem najprawdziwszym uosobieniem skandynawskiej prostoty i stylu. Stworzył trwałą, funkcjonalną i atrakcyjną wizualnie odzież roboczą, gwarantującą wydajność pracy w ciężkim klimacie Skandynawii. Począwszy od innowacji takich jak worki kieszeniowe i kamizelka narzędziowa, raz na zawsze wyznaczył kierunek rozwoju marce Snickers Workwear.

Poszanowanie dziedzictwa na przestrzeni ponad czterdziestu lat działalności pomogło nam zbudować przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy z nieskrywaną dumą.

Nazwa marki Snickers Workwear wywodzi się od słowa snickare, oznaczającego w języku szwedzkim stolarza.