
Przewodnik po rozmiarach — precyzyjne pomiary zapewniają dobre dopasowanie
Tworzenie trwałych, funkcjonalnych i ergonomicznych spodni, które jednocześnie oferowałyby użytkownikom komfort należy do kluczowych wyzwań dla marki Snickers Workwear. Aby osiągnąć ten cel, wymagane są bogate doświadczenie, dbałość o detal oraz – naturalnie – wykwalifikowani i pełni pasji eksperci.
Czy wiesz, że do wyprodukowania zaledwie jednej pary spodni FlexiWork Snickers Workwear potrzeba aż 64 elementów, 6 rodzajów tkanin i 46 różnych akcesoriów? I na tym jeszcze nie koniec. Ukończenie jednej pary wymaga wykonania 40 000 szwów i poświęcenia na produkcję 122 minut. To brzmi jak całkiem skomplikowany proces, nieprawdaż?
Żeby dowiedzieć się więcej o konstrukcji pary spodni roboczych, porozmawialiśmy z Margaritą Kleinhofą, która piastując w naszej firmie stanowisko Senior Product Developer [starsza kierownik ds. rozwoju produktu], która zna ten temat w szczegółach.
Każdy etap wytwarzania pary spodni jest wypadkową wieloletnich doświadczeń. Bardzo dbamy o wszystkie detale, i każdy najmniejszy element zostaje starannie dobrany z myślą o tym, żeby uzyskać produkt oferujący znakomity komfort. Na przykład nasze spodnie FlexiWork składają się z 64 elementów, 6 typów tkanin oraz 46 różnych akcesoriów, takich jak guziki, sprzączki i metki. Obrazu dopełniają 184 kroki procesu produkcyjnego, 122 minuty czasu produkcji, 59,19 metra obwodu wykrajanych fragmentów oraz 40 000 szwów.
Ponieważ ludzkie ciało jest bardzo złożone. Żeby móc zaoferować użytkownikowi maksimum mobilności – żeby nie czuł się on skrępowany, mając na sobie odzież – zmuszeni jesteśmy skonstruować taki krój, który będzie podążał za ruchami jego ciała i to bez względu na rozmiar czy preferowany styl. Zależy nam też na maksymalnej funkcjonalności spodni. Przykładem mogą tu być przegródki w kieszeniach: pojedyncza para spodni ma co najmniej szesnaście przegródek o różnym przeznaczeniu.
Wszystkie te czynniki istotnie wpływają na produkt, przede wszystkim na komfort. W każdym przypadku rozważamy kilka opcji tkanin i testujemy je, zarówno osobno, jak i w różnych kombinacjach, zanim rozpoczniemy produkcję. Wybór tkaniny determinuje potem to, jakiej nici użyjemy. Mamy ustanowione ścisłe specyfikacje dla wszystkich typów szwów, a także reguły dotyczące procesu szycia. Przykładowo, kiedy wykonuje się rygiel, którego zadaniem jest wzmocnienie kieszeni albo unieruchomienie nakolannika, trzeba mieć na uwadze szereg wymogów, których spełnienie jest konieczne dla zapobieżenia uszkodzeniu tkaniny i jednoczesnego uzyskania atrakcyjnego wyglądu.
Oczywiście, ogromne, pod względem zarówno komfortu, jak i trwałości. Jeżeli spodnie mają przetrwać długi czas użytkowania, to ważne jest dobranie właściwego rozmiaru, oraz stylu odpowiadającego sylwetce i wykonywanej profesji. Wpływa to również na ergonomię, to znaczy między innymi na takie a nie inne rozmieszczenie nakolanników i kieszeni. Poprawnie dopasowana para spodni nie krępuje ruchów w ciągu dnia pracy, a wręcz przeciwnie, pomaga, podążając za każdym ruchem, bez względu na ułożenie ciała w danej chwili.
Moim zdaniem, sekret polega na tym, że cały proces to o wiele, wiele więcej niż tylko połączenie ze sobą skrawków tkanin. To kwestia pracy zespołowej, będącej kombinacją wykwalifikowanych i oddanych pracowników, rozległej wiedzy i bogatego doświadczenia. Dobra para spodni roboczych jest rezultatem pozytywnej energii włożonej w ich wytworzenie. Nie istnieje jedna, uniwersalna recepta na perfekcyjną parę spodni. Każdy styl jest niepowtarzalny.
Stanowisko: Senior Product Developer [starsza kierownik ds. rozwoju produktu] Snickers Workwear
Rodzina: Mąż i dwie córki. „Mój małżonek jest stolarzem, co jest istotne, bo dzięki temu może być użytkownikiem końcowym i służyć mi radą.”
Miejsce zamieszkania: Tukums, Łotwa, w zasięgu spaceru od zakładu produkcyjnego Snickers Workwear
Doświadczenie: Zatrudniona w branży tekstylnej od 1990 roku, najpierw jako inżynier-technolog w niewielkiej fabryce odzieży roboczej. W Snickers Workwear od 2003 roku – najpierw jako księgowa, a w dalszej kolejności jako technolog produkcji, technolog ds. odzieży oraz kierownik ds. jakości.