Najwygodniejsze spodnie robocze do pracy na podłodze, jakie kiedykolwiek stworzono

To właśnie było wyzwanie, jakiego podjął się zespół projektantów i ekspertów ds. rozwoju Snickers Workwear, kiedy ponad rok temu przystąpiono do realizacji projektu. Mieliśmy okazję porozmawiać z Tordem Modigiem – jedną z kilku osób testujących spodnie Snickers Workwear w ramach tego przedsięwzięcia.

Wywiad

Tord Modig

To był najwyższy czas na skuteczniejsze zabezpieczenie kolan

Tord Modig wspina się po stromej drabinie opartej o dom położony w gminie Nacka na obrzeżach Sztokholmu. Na pierwszy rzut oka widać, że nie robi tego po raz pierwszy. Zmierza na ostatnie piętro, żeby położyć płytę wiórową, jako podkład, a następnie solidne drewniane podłogi. Utykanie, które pojawiło się po wypadku przy pracy i złamaniu rzepki kolanowej, wreszcie ustąpiło. „Pracowałem na klęczkach, jak zwykle podczas montażu podłogi. Gdy sięgnąłem po narzędzie, przeniosłem ciężar ciała na jedno kolano, i nagle usłyszałem trzask. Nakolannik przemieścił się, a moja rzepka pękła w zetknięciu z kamiennym podłożem. Wtedy zrozumiałem, że najwyższy czas zacząć lepiej chronić swoje kolana.”

Testowanie spodni nowej generacji

Tord przeczytał na Instagramie o Connym Johanssonie, który po trzydziestu latach pracy jako monter podłóg odkrył spodnie marki Snickers Workwear stworzone specjalnie dla monterów podłóg. Wykonano je z wytrzymałej, elastycznej tkaniny, z miejscem na nakolanniki, które chronią kolana, dopasowując się do ich indywidualnego kształtu. Tord skontaktował się z Connym. Potem pewien menedżer ds. rozwoju produktu Snickers Workwear natknął się na ich rozmowę na Instagramie i skontaktował z Tordem – żeby zapytać, czy nie byłby zainteresowany wypróbowaniem nowej generacji tych spodni.

„Korzystam z nich już piąty miesiąc i sądzę, że wytrzymają jeszcze kolejne cztery czy pięć. Prawie nie ma śladu, że w ogóle były noszone.”

Tak wygodne i lekkie

„Noszę spodnie z nowym rodzajem wzmocnień na kolanach codziennie już od pięciu miesięcy. Zdumiewa mnie, jak bardzo są wygodne i lekkie, a jednocześnie na tyle wytrzymałe, by świetnie znosić pracę na kolanach przez pięć godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. W serwisie internetowym Snickers Workwear przeczytałem, że spodnie trzeba wymieniać co sześć miesięcy, jeśli stale pracuje się w nich na podłodze. Dla mnie to już piąty miesiąc, i sądzę, że wytrzymają jeszcze kolejne cztery czy pięć. Prawie nie ma śladu, że w ogóle były noszone.”

Zintegrowany pasek z zatrzaskowym zapięciem

Tord naprawdę docenia funkcjonalność tych spodni, czyniących pracę łatwiejszą i bardziej komfortową. „Najbardziej podoba mi się zintegrowany pasek, zapinany na zatrzask. Rozmiar można dopasować nawet wtedy, kiedy jest zapięty. No i kieszeń na nóż, dzięki której moje najważniejsze narzędzie jest dostępne bez względu na pozycję, w jakiej akurat pracuję.”

Tord Modig

Wiek: 41

Gdzie mieszkam: Södertälje

Zawód: usługi serwisowe w nieruchomościach przeznaczonych na wynajem, wymiana podłóg i dywanów

Miejsce pracy: samozatrudnienie, Modig Golv & Fastighet

Witam! Tu Malin Enoksson

Pięć najlepszych cech produktu to…?

Malin Enoksson, jedna z projektantów, którzy odpowiadają za nasze spodnie do prac podłogowych, opowiada o pięciu najlepszych cechach tego produktu.

  1. Zaawansowane technologicznie kieszenie nakolannikowe – wykonane z elastycznej tkaniny i wytrzymałego tworzywa Kevlar, które utrzymują nakolanniki we właściwej pozycji nawet kiedy użytkownik przemieszcza się na kolanach.

  2. Inteligentnie zaprojektowane kieszenie! Na przykład, łatwo dostępne worki kieszeniowe z zabezpieczonymi zamkami błyskawicznymi, wzmocniona kieszeń na wkręty i nasza nowa kieszeń na nóż.

  3. Przylegający do ciała krój i profilowane nogawki, które czynią te spodnie wygodnymi w noszeniu od samego początku. Dzięki wyprofilowaniu nogawek, kieszenie układają się podczas przemieszczania dokładnie tak, jak powinny.

  4. Solidne wzmocnienia tkaniną Cordura wokół kostek i na kieszeniach.

  5. Zintegrowany i przy tym odpinany pasek z łatwo regulowaną poliamidową sprzączką – gwarancja doskonałego dopasowania do talii i najwyższego komfortu. W tych spodniach, klękanie to niemalże przyjemność!