„Chcemy rzucić wyzwanie branży”

Jest dyrektorem ds. rozwoju, który przesuwa granice, aby być w czołówce, który nigdy nie chce przestać tworzyć inteligentnej odzieży roboczej i który od 15 lat jest pasjonatem Snickers Workwear.

Wywiad

Henry Lundberg

Wielkimi krokami, po dwa stopnie na raz, Henry Lundberg wspina się po schodach do głównej siedziby firmy Snickers Workwear. Jest tutaj z kolegami (zachowując jednocześnie dystans społeczny), aby dopracować kilka ostatnich szczegółów przed startem.

„Moja nieustająca pasja do marki Snickers wynika z wizji firmy polegającej na ciągłym ulepszaniu produktów, a także z sympatii do moich współpracowników. Podobnie jak ja, są to osoby o wyraźnym nastawieniu na rywalizację, które lubią kwestionować rzeczy i przekraczać granice. To właśnie gwarantuje, że jesteśmy w czołówce i że nasza odzież robi różnicę dla użytkowników i ich wydajności”. Henry wyraźnie pamięta, jak uciążliwe może być noszenie nieodpowiedniego ubrania. „Jako dziecko trenowałem biegi narciarskie w normalnych ubraniach, ponieważ wtedy nie było jeszcze odzieży funkcjonalnej. Ciągle marzłem. Być może to właśnie to doświadczenie sprawiło, że poświęciłem całą swoją karierę branży odzieżowej i z wielką chęcią rozwijam ubrania, które poprawiają komfort pracy”.

Ze względu na dążenie zespołu projektowego do wynalezienia nowych, rewolucyjnych materiałów, które mogą być wykorzystane w inteligentnej odzieży roboczej, nic dziwnego, że do testowania prototypu angażuje się aż 50 rzemieślników. Albo że badają mało znane materiały, takie jak orzechy kokosowe i piasek wulkaniczny, w nadziei na rozwiązanie problemu z tkaninami, które pochłaniają wilgoć i zaczynają działać dopiero wtedy, gdy użytkownik zaczyna się pocić.

„Ciągle marzłem. Być może to właśnie to doświadczenie sprawiło, że poświęciłem całą swoją karierę branży odzieżowej”.

Koszula, którą Henry ma dziś na sobie, nowy produkt 8521, podobnie jak wszystkie inne ubrania z tej serii, powstała z myślą o konkretnym wyzwaniu – rzemieślniku, który musi spieszyć się z placu budowy na spotkanie w sprawie przetargu, zachowując przy tym odpowiedni wygląd.

„Jest to cienka, elastyczna i oddychająca koszula z niegniotącego się materiału, który składa się częściowo z nylonu pochodzącego z recyklingu. Będzie to ubranie, z którego skorzystam również wtedy, gdy po pandemii będę mógł znów zacząć podróżować. Nawet po trwającej 14 godzin podróży samolotem, siedzeniu w zatłoczonym pociągu czy w taksówce bez klimatyzacji, będę wyglądał reprezentacyjnie i świeżo wyprasowany, kiedy dotrę na spotkanie. Ale na razie będzie używane głównie tutaj w biurze, podczas wiosennej górskiej wędrówki i kiedy będę wspinał się i przycinał jabłonie w moim letnim ogrodzie. A tego nie mogę się doczekać!”

Henry Lundberg

Lata pracy w firmie Snickers Workwear: 15

Stanowisko: Sales Developer Manager

Najlepsza rzecz w mojej pracy: Stawianie czoła wyzwaniom wraz z utalentowanymi współpracownikami i kompetentnymi menedżerami zarządzanymi fantastycznym kierownictwem, charakteryzującym się precyzją i innowacyjnością.